Ruch emo, oprócz założeń ideologicznych skupiających się na świecie emocji i uczuć, przykłada dużą wagę do sposoby bycia swoich członków. Ruch emo, jako opozycja dla subkultury raperskiej, stara się utrzymać swój wygląd po stronie schludnej, zadbanej i przemyślanej.

W przeciwieństwie do raperskiego luzu ulicznego, emo gustują w obcisłych rurkach i pracowicie układanych fryzurach. Modne nie tylko w tym ruchu zwężane u dołu dżinsy rurki stanowią tu podstawę garderoby.

Noszone są przez przedstawicieli obu płci i występują w każdym kolorze, choć emo najczęściej noszą ciemne spodnie. Góra to przede wszystkim wąskie t-shirty z wyraźnymi nadrukami lub wizerunkami zespołów rockowych.

Wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak paski, bransoletki czy opaski nabijane są ćwiekami i innymi metalowymi elementami. Buty to przede wszystkim znoszone, lub stylizowane na zniszczone, trampki.

Lubianym przez emo deseniem jest czarno biała szachownica. Często nosi się też okulary, koniecznie w szerokich, ciemnych oprawkach.

Fryzury do przede wszystkim czesane na jedno oko grzywki różnego koloru oraz inne dość ostre, podkreślające indywidualizm, cięcia.