Pies i dziecko? To możliwe!

Podejmując decyzję o przygarnięciu do domu psa, kryterium, które jest głównie brane pod uwagę to dzieci. Wielu z nas waha się, czy nasze pociechy zaprzyjaźnią się ze zwierzakiem oraz czy czworonożny domownik nie wyrządzi im krzywdy.

Jeżeli mamy w domu dziecko i chcemy zaadoptować psa, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować dziecko na przyjęcie do domu szczeniaka.

Powinno wiedzieć, że pies to istota żywa, zatem nie można go szarpać bić, ani ciągnąć, ponieważ pies może wtedy zacząć się bronić. Powinno także wiedzieć, że pies nie jest zabawką i tak jak człowiek, również potrzebuje czasem ciszy i spokoju, by móc odpocząć.

Ponadto należy zwrócić uwagę na wybór rasy. Warto wybierać te rasy psów, które są przyjaźnie nastawione do dzieci.

Psy o bardziej agresywnej osobowości, jak na przykład pit bull czy amstaff mogą negatywnie odebrać obecność w domu dzieci. Pies w domu to świetna lekcja odpowiedzialności dla dziecka.

Pamiętaj, że przyjaźń między dzieckiem a psem jest możliwa, ale na początku dużo zależy od Ciebie.