Składniki do zadań specjalnych

Każdy opiekun zwierzęcia domowego chciałby zapewnić swojemu pupilowi jak najlepsze warunki życia. Dlatego tak skłonni jesteśmy przystawać na propozycje producentów karm dla zwierząt, którzy wciąż proponują właścicielom nowe, ulepszone sposoby uszczęśliwiania swoich podopiecznych. Pokarm dla zwierząt ma przede wszystkim zadbać o dobry stan zdrowia naszego pupila.

Dlatego poza składnikami podstawowymi w karmach pojawiają się też komponenty do zadań specjalnych. Należą do nich np. kwasy omega-3 i omega-6, które odpowiedzialne są za utrzymanie zdrowej skóry oraz lśniącej sierści zwierzęcia.

Kwasy omega-9 natomiast stanowią dodatek odgrywający dużą rolę w profilaktyce chorób układu krwionośnego.Ciekawym składnikiem jest też często dodawana do karm specjalistycznych tauryna – aminokwas, który dba o wzrok, serce oraz pozytywnie wpływa na procesy trawienia tłuszczy, a także na sprawy związane z rozrodem. Pełnię zdrowia zapewniają dodatkowo wyciągi z żurawiny oraz rozmarynu, które działają antyseptycznie na nerki zwierzęcia minimalizując ryzyko problemów z układem moczowym.