The New Orleans Jazz & Heritage Festival

Nowoorleański festiwal datujący swoją pierwszą edycję na rok 1970, jest wydarzeniem, które przyciąga do stolicy Luizjany tysiące fanów muzyki jazzowej, bluesowej i pokrewnych gatunków. Odbywający się od ponad czterdziestu lat festiwal cieszy się długą i imponującą tradycją.

Całe miasto przeradza się wtedy na kilka dni w miasteczko festiwalowe, koncerty odbywają się tylko na wyznaczonym obszarze, ale także w wielu parkach, na skwerach i w pubach. Święto jazzu trwa zazwyczaj od końca kwietnia do początku maja i ściąga wielbicieli muzyki z całych Stanów Zjednoczonych i nie tylko, jest to jedno z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Nowego Orleanu, miasta, które jest tyglem kulturowym, a festiwal przez różnorodność prezentowanych gatunków, od bluesa i jazzu, aż po folk, soul i country jest ukłonem w stronę tego wielokulturowego miasta.

Uczestnicy festiwalu mają do dyspozycji dwanaście scen, na których obserwować mogą gigantów gatunku. Od pierwszej edycji zagrali tam między innymi : B.

B. King, Ellis i Wynton Marsalis, Carlos Santana, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Etta James, Tonny Bennett, Buddy Guy i wielu innych wybitnych muzyków.