Po co nam energia?

Rozwój przemysłu sprawia, że zapotrzebowanie na energię ciągle rośnie. Dlatego też ludzie bezustannie poszukują innowacyjnych sposobów jej pozyskiwania. Ta sytuacja swoimi początkami sięga osiemnastego wieku, kiedy to rozpoczęła się tak zwana Rewolucja Przemysłowa. Proces ten został zapoczątkowany w Anglii i Szkocji.
Polegał na wprowadzaniu coraz to nowych zmian technologicznych, gospodarczych, kulturalnych i społecznych. Wtedy też stopniowo zaczęto rezygnować z prowadzenia gospodarki opartej na rolnictwie na rzecz produkcji rzemieślniczej, a później manufakturowej. Tam właśnie ręcznie wytwarzano przedmioty, bazując na odpowiednim podziale pracy. Kolejnym etapem było rozpoczęcie produkcji fabrycznej na wielką skalę.
Przyczyną Rewolucji Przemysłowej była eksplozja demograficzna. Nagłe powiększanie się populacji sprawiało, że rozrastały się również potrzeby rynku. Manufaktury nie mogły ich zaspokoić. Rozwój technologii produkcyjnych był konieczny i niesamowicie istotny z punktu widzenia nauki.
To właśnie od tego momentu ciągle poszukujemy nowych źródeł dostarczania energii, które będą umożliwiać masową produkcję i ograniczać jej koszty.
Przeczytaj również: Bezpieczeństwo energetyczne
Przeczytaj również: Elektrownia Łaziska
Przeczytaj również: Zalety energetyki nieodnawialnej
Polecane artykuły

Jak drzwiczki do pieca pleszew mogą wpłynąć na długowieczność kotła?
Drzwiczki do pieca w Pleszewie odgrywają istotną rolę w efektywności oraz długowieczności kotłów grzewczych. Odpowiednie modele mogą znacząco wpłynąć na trwałość urządzenia oraz komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę na różnorodność dostępnych opcji i ich funkcje, aby wybrać te najlepiej odpowiada

Kobieta w ciąży i kot pod jednych dachem
Zwierzęta domowe Niektórzy lekarze uważają, że kobieta ciężarna powinna unikać kontaktu ze zwierzętami. Spory problem pojawia się, gdy zwierzak mieszka z nami pod jednym dachem. Wtedy przyszli rodzice zaczynają rozważać, czy oddać go na kilka miesięcy pod opiekę zaufanej osoby, czy może zostawić,