Fretka – jak się nią zajmować?

Fretka do zwierzątko futerkowe, które można hodować w domu. Co więcej, mogą być one świetnym towarzyszem dla człowieka. Dlaczego? Uwielbiają zabawy, kontakt z człowiekiem i nie przepadają za samotnością.

Co prawda są dosyć ruchliwe, ale szybko można je nauczyć co w domu wolno, a czego nie. Jednakże, wciąż niewiele osób decyduje się na przygarnięcie do domu tchórzofretki, ponieważ nie wiedzą , jak się nią zajmować. Oto kilka informacji na ten temat.

Dla fretki należy zakupić klatkę o odpowiednich rozmiarach. Nie chodzi o to, aby trzymać zwierzątko całymi dniami w klatce, ale aby umieszczać je w niej, gdy nie będziemy mogli mieć go na oku lub będziemy musieli wyjść z domu. Ponadto trzeba odpowiednio przygotować mieszkanie, aby fretka mogła bezpiecznie się po nim poruszać.

Należy zadbać, aby na fretkę nic nie spadło oraz, aby nie mogła się gdzieś zaklinować. Fretki mają niezwykle ciekawską osobowość, więc mogą próbować zajrzeć nawet do szafek, zatem należy w odpowiedni sposób przechowywać leki, środki chemiczne czy choćby pinezki, które mogą być dla nich niezwykle niebezpieczne.