Energia do życia

Skąd czerpiemy energię do życia? To z pozoru łatwe pytanie, może sprawić nam wiele kłopotów, ponieważ rzadko zastanawiamy się, co daje nam siłę by żyć, przez co cechujemy się małą samoświadomością w tym obszarze. Nie ulega wątpliwości, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu, będącego gwarantem długiego życia niezbędne jest pożywienie.

Powinniśmy dostarczać naszemu ciału odpowiednich składników odżywczych, aby wszystkie narządy i układy mogły prawidłowo funkcjonować. Równie ważne jak pożywienie jest także oddychanie, które zapewnia odpowiednie dotlenienie wszystkim komórkom organizmu.

Jednak istnieje także energia, której nie zagwarantuje nam żaden składnik odżywczy, a mianowicie energia, którą czerpiemy z zadowolenia z siebie i życia, z własnych sukcesów, decyzji i pasji, które pozwalają nam się nieustannie rozwijać. Ważne jest, abyśmy umieli zdefiniować, skąd mamy energię do życia i nauczyli się wykonywać systematycznie czynności, które dają nam siły i chęci do dalszego życia i realizowania siebie na różnych płaszczyznach.