Karma dla wybrednych

Niektórzy twierdzą, że zwierzęta domowe jeść mogą wszystko i będą miały się dobrze. Ich pupilom trafiają się przede wszystkim resztki z domowego stołu. Producenci karm natomiast starają się przekonywać właścicieli zwierząt domowych, że pokarm musi być bardzo starannie dobrany do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Mają nawet w swej ofercie karmy przeznaczone dla osobników szczególnie wybrednych. Tę różnorodność widać szczególnie wśród przykładów suchej karmy dla kotów. Te, dla osobników o wrażliwych podniebieniu, zawierają np.

dwa rodzaje krokiecików. Aby zapewnić pupilowi różnorodność. Istnieje także pokarm dla kotów starszych, które mogą mieć wrażliwy układ trawienny. Osobnikom wyjątkowym kupić można także karmę przeznaczoną dla kotów o wyostrzonym zmyśle powonienia, który stymulować będzie zachowanie idealnej sylwetki oraz wzrost pięknej, lśniącej sierści. W przypadku posiadania kota o wątłej fizjonomii przyda się też pokarm wzbogacony w dodatkowe białka, węglowodany oraz tłuszcze. A jeśli po tych wszystkich arystokratycznych frykasach zdarzy się konieczność przejścia na dietę – nie ma problemu.

Karmy typu fit, dla kotów ze skłonnością do nadwagi też istnieją i są bardzo chętnie kupowane przez opiekunów zaniepokojonych na przykład małą ruchliwością zwierzęcia.